Świat

Zniszczył zabytkową figurę Chrystusa, ponieważ Jezus miał zbyt jasną skórę

Fot. breitbart.com

Policja aresztowała mężczyznę podejrzanego o dekapitację i zdemolowanie historycznego posągu Jezusa w katedrze św. Patryka w meksykański El Paso.

Podejrzany, 30-letni Isaiah Cantrell, powiedział, że zniszczył 90-letni posąg, ponieważ kolor skóry Jezusa był zły i powinien być ciemniejszy. „Kolor skóry posągu był niewłaściwy” – powiedział Cantrell, zgodnie z oświadczeniem sądu. Według napastnika figura powinna mieć ciemniejszą karnację. 

Do ataku na figurę Najświętszego Serca Jezusowego, która znajdowała się za głównym ołtarzem kościoła, doszło około godziny 10:00, kiedy kościół był otwarty dla wiernych. 

„Ten posąg jest jednym z moich ulubionych przedstawień Jezusa – jego ramiona szeroko otwarte na powitanie, jego serce płonie miłością do nas. Często czerpałem inspirację z tego obrazu, przygotowując się do Mszy św. ”- napisał w oświadczeniu biskup El Paso Mark Seitz. „W tej chwili w zaufaniu zwrócimy się do Tego, którego reprezentował ten posąg, i wiem, że on nas pocieszy” – podsumował Seitz

W zeszłym roku podpalacze podpalili trzy kościoły katolickie w rejonie El Paso, w tym katedrę św. Patryka. Sprawy są nadal nierozwiązane, a FBI zaoferowało nagrodę w wysokości 15 000 USD za informacje prowadzące do aresztowania sprawców.

Źródło: Breitbart.com